Kartuş bir taksit veya kredi kartı değildir, ödeme ve finansman özelliği bulunmamaktadır. Alışverişlerinizin ödemelerinde, Kartuş’u ister nakit ile ister banka kartları ile beraber kullanabilir ve puan kazanabilirsiniz. Kartuş ücretsizdir.

Kartuş’a Mavi App akıllı telefon uygulaması üzerinden, www.mavi.com’dan veya Kartuş’un geçerli olduğu Mavi mağazalarında Kartuş başvuru formunu doldurarak başvurabilirsiniz. Mavi App üzerinden Kartuş’a üye olmak için, ‘Kartuş Kart’ sekmesine tıklayıp Cep telefonunuzu girmeniz gerekmektedir. Girmiş olduğunuz cep telefonuna SMS ile gönderilecek olan şifreyi uygulamaya girdiğinizde, Kartuş hesabınız yaratılmış olacaktır. Uygulamayı App Store ve Google Play’den indirmek için tıklayınız.

Kartuş size, Mavi’de yaptığınız yeni sezon alışverişlerinin %4’i değerinde puan kazandırır. Örneğin, 100 TL’lik yeni sezon alışverişiniz karşılığı 4 TL değerinde puan kazanırsınız. Kartınızı aldığınız andan itibaren puan kazanmaya başlayabilirsiniz.

Kartınızı, Kartuş’un geçerli olduğu Mavi mağazalarında (‘Mavi Shop’larda) ve mavi.com üzerinde yapacağınız alışverişlerde kullanabilirsiniz. Kartuş yurtdışındaki Mavi mağazalarında geçerli değildir.

Kartuş, eski sezona ait ve 2.kalite ürünler dışındaki tüm ürünlerde geçerlidir. Eski sezona ait ve 2.kalite ürünlerde Kartuş ile puan kazanılamaz, birikmiş puanlar bu ürünlerde yapılan alışverişlerde kullanılamaz.

Kartuş kampanyalarından yararlanabilmek için Kartuş’unuzu Mavi mağazalarındaki alışverişinizde kullanmanız; mavi.com’daki alışverişlerinizde ise üyelik adımında veya ödeme aşamasında Kartuş numaranızı girmeniz yeterlidir. Bununla beraber, Mavi mağazalarında ve mavi.com ’da geçerli olan Kartuş kampanyaları farklılık gösterebilmektedir. Mavi mağazalarında geçerli olan her kampanya mavi.com ’da geçerli olmayabilir. Bu nedenle Kartuş kampanyalarının koşulları (geçerlilik tarihleri, kampanyaya katılan mağazalar, alışveriş tutarları vb.) kart sahiplerine e-mail, SMS ve Mavi Kartuş uygulaması üzerinden gönderilen bildirimler gibi birebir iletişim kanallarından bildirilmektedir. mavi.com ’da geçerli olan ve belirli bir alışveriş tutarının üzerinde geçerli kampanyalarda, alışveriş tutarına kargo bedeli dâhil değildir.

Kartuş’un kart sahibine özel kampanyaları, Mavi’nin tüm müşterilere açık genel kampanyaları ile (sezon ve ara sezon indirimleri, menü kampanyaları) birleştirilemez.

Kartuş kartın herhangi bir kullanım süresi yoktur ve yenilenmesine gerek olmaksızın geçerliliğini sürdürür. Kartuş ile yaptığınız “alışverişlerde” biriken puanları ise, belirli bir dönem içinde kullanma hakkınız bulunmaktadır: 1 yıldan önce kazanılmış ve harcanmamış Kartuş puanları sonraki senenin başında silinmekte; son 1 yıl içinde kazandığınız puanlar ise geçerliliğini korumaktadır. Bu kapsamda; 2018 yılındaki alışverişlerinizden kazandığınız puanlar 2019’un sonuna kadar harcanmamışsa, 1 Ocak 2020 itibariyle geçerliliğini yitirecektir.

Kartınızla yapmış olduğunuz harcamaları ve topladığınız puanları, tüm program üyesi Mavi Mağazaları’nda kartınızı kullanarak kasa görevlilerimizden öğrenebilirsiniz 0850 288 6284 nolu telefondan veya bilgi@mavi.com adresinden müşteri temsilcimize ulaşarak da Kartuş puanınızı sorgulayabilirsiniz. Ayrıca Kartuş uygulamasını akıllı telefonunuza indirerek, kartınızda biriken puanları anlık olarak da takip edebilirsiniz.

Puanlarınızı kullanmak istediğinizde Kartuş’unuzu program üyesi Mavi mağazalarındaki kasa görevlilerine vermeniz yeterli olacaktır. Kartuş uygulamasını akıllı telefonunuza indirerek, kartınızı yanınızda taşımaya gerek olmaksızın uygulama içerisinden kasa görevlisine göstererek Kartuş’unuzu kullanabilirsiniz. Puanlarınızın TL karşılığındaki değeri, yapacağınız alışverişin toplam tutarından düşülecektir. Müşteri güvenliği kuralları gereğince, puan kullanımı yalnızca Kartuş sahibinin kartını kasada birebir ibraz etmesi ile mümkündür.

mavi.com üzerinden kredi kartı ve PayPal ile ödemesi yapılmış alışverişlerde puanlarınızı kullanabilirsiniz. Havale ile verilen siparişlerde Kartuş puan kullanılamamaktadır.

Kartuş’unuzda biriken puanların harcanabilmesi için belirli bir alışveriş limiti bulunmamaktadır. İstediğiniz takdirde tüm alışveriş tutarını birikmiş puanlarınız ile ödeyebilirsiniz. Ancak puanlarınız, alışverişlerinizin yeni sezon ürünlerine ait olan kısmında kullanılabilir.

Ürününüzü Mavi’in standart değişim politikası çerçevesinde, program üyesi mağazalardan birine iade edebilir, ürün değişimi talep edebilirsiniz. İadeyi yaptığınız Mavi mağazasındaki kasa görevlisine kartınızı verdiğinizde, kartınıza iade işlemini yansıtacaktır. Bu alışverişinizde kazanmış olduğunuz puanlar, puan bakiyenizden düşülecektir.

Kartuş ve Kartuş puan, kişiye özeldir. Kartınızda biriken puanlar farklı kartlara aktarılamaz veya diğer kartlarda biriktirilen puanlar ile birleştirilemez.

Kartuş yalnızca gerçek kişilere yöneliktir bir karttır. Şirketler, kurumlar vb. tüzel kişiler adına Kartuş çıkartılamaz.

Kişisel bilgilerinizde meydana gelen değişiklikleri Mavi App üzerinden, programa üye olan Mavi mağazalarından ve Mavi Müşteri Hizmetleri’ni (0850 288 62 84) arayarak güncelleyebilir; iletişim izinlerinizi yine bu kanallardan değiştirebilirsiniz. Ayrıca mavi.com‘a üye olurken verdiğiniz üyelik bilgileri, Kartuş üyelik bilgilerinizi güncelleyecektir.

Kartınızın kaybolması veya arızalanması durumunda, size en yakın program üyesi Mavi mağazalarına kimliğinizle başvurarak mevcut kartınızı iptal ettirebilir ve yeni bir kart alabilirsiniz. İptal edilen ve yeni alacağınız kartınızın hesapları sistemde birleştirilecek ve iptal edilen kartınızdaki tüm bilgiler ve puanlar yeni kartınıza aktarılacaktır. Kart yenileme ve değişimleri, sadece Mavi mağazalarından birebir üye tarafından kimlik ibrazı ile yapılmaktadır.

Kartuş’unuzu iptal ettirmek ve yeni bir kart almak istemiyorsanız, 0850 288 6284 numaralı telefonu arayarak Kartuş üyeliğinizi sonlandırabilirsiniz.

Mavi App, Mavi alışverişini Kartuş kart ile birleştiren ve Kartuş kartınızı cep telefonunuza taşıyan bir akıllı telefon uygulamasıdır. Mavi App üzerinden Kartuş’a üye olup sezon alışverişlerinizden puan kazanabilir, kazandığınız puanları uygulama içerisinden takip edebilir ve sonraki alışverişlerinizde kullanabilirsiniz. Kartuş Kartınızı uygulamaya kaydedebilir, Mavi Mağazalarında kart taşımadan alışveriş yapmanın ve puanlarınızı kullanmanın keyfini yaşayabilirsiniz. Mavi App ile yüzlerce ürüne dilediğiniz zaman, dilediğiniz yerde ulaşabilir, beğendiğiniz ürünleri hemen sepete ekleyebilirsiniz. Mavi.com’a üye olarak veya Mavi.com hesabınıza giriş yaparak konforlu alışverişin tadını çıkarabilirsiniz. Mavi.com’da oluşturduğunuz sepeti görüntüleyebilir, güncelleyebilir ve daha önce verdiğiniz siparişleri takip edebilirsiniz. Kapıda ödeme, havale ve kredi kartı ödeme yöntemleriyle sipariş verebilir, kredi kartınızı Masterpass güvencesi ile saklayabilir, alışverişinizi hızlı ve güvenli biçimde tamamlayabilirsiniz. Bildirim ve Lokasyon izinlerinizi vererek Mavi’deki en güncel fırsat, kampanya ve avantajlardan anında haberdar olabilirsiniz. Bulunduğunuz konuma göre size en yakın Mavi Mağazasına tek tıkla ulaşabilirsiniz. Beğendiğiniz ürünü barkodla veya sesli arama ile aratarak bulabilir, hemen satın alabilirsiniz. Veya ‘Mağazada Bul’ fonksiyonunu kullanarak size en yakın Mavi Mağazasında kolayca bulabilirsiniz. Instagram’da beğenilen ürünlere ‘Keşfet’ sekmesi altından ulaşabilir, stiliniz için ilham veren parçaları hemen satın alabilirsiniz.

Mavi App üzerinden yeni bir Kartuş üyeliği başlatabilir veya mevcut Kartuş kartınızı uygulamaya kaydedebilirsiniz. Mavi App üzerinden Kartuş’a üye olmak için, ‘Üye Olun’ adımında Cep telefonunuzu girmeniz gerekmektedir. Girmiş olduğunuz cep telefonuna SMS ile gönderilecek olan şifreyi uygulamaya girdiğinizde, Kartuş hesabınız yaratılmış olacaktır. Mevcut Kartuş kartınızı uygulamaya kaydetmek için ‘Giriş Yapın’ adımında Kartuş kartınızda tanımlı olan cep telefonunuzu girmeniz gerekmektedir.  Cep telefonunuza SMS ile gönderilecek şifreyi uygulamaya girdiğinizde, kartınız uygulamaya bağlanmış olacaktır. Uygulamayı App Store ve Google Play’den indirmek için tıklayınız.

Kartuş’unuzu Mavi App’e kaydetmekte sorun yaşıyorsanız, öncelikle Kartuş kartınızda kayıtlı olan cep telefonunuzu kullanarak bağlandığınıza emin olunuz. Kartınızda kayıtlı olan cep telefonunuzdan emin değilseniz veya güncelleme yapmak istiyorsanız, , 0850 288 6284 numaralı telefonu arayabilirsiniz.

Mavi Kartuş uygulaması üzerinden Kartuş üyeliğinizi oluşturamıyorsanız, öncelikle geçerli bir cep telefonu girdiğinizden emin olunuz. Cep telefonunuzu başında 0 olmadan 10 haneli olarak girmeniz gerekmektedir. Girmiş olduğunuz cep telefonuna SMS ile gönderilecek olan şifreyi uygulamaya girdiğinizde, Kartuş hesabınız yaratılacaktır. Yalnızca yerel operatörlere ait cep telefonları ile Kartuş’a üye olabilirsiniz.

SMS gönderimlerinde operatör kaynaklı gecikmeler yaşanabilir. Uygulamaya giriş şifreniz cep telefonunuza gelmiyorsa, 0850 288 6284 numaralı telefonu arayarak Müşteri Hizmetleriyle iletişime geçebilirsiniz.

Mavi App üzerinden Kartuş üyeliğinizi oluşturamıyorsanız, öncelikle geçerli bir cep telefonu girdiğinizden emin olunuz. Cep telefonunuzu başında 0 olmadan 10 haneli olarak girmeniz gerekmektedir. Girmiş olduğunuz cep telefonuna SMS ile gönderilecek olan şifreyi uygulamaya girdiğinizde, Kartuş hesabınız yaratılacaktır. Yalnızca yerel operatörlere ait cep telefonları ile Kartuş’a üye olabilirsiniz.

Kartuş kart kişiye özeldir. Aynı Kartuş kart aynı anda tek bir cihaza bağlanabilir. Kartuş kart bir cihaza kaydedildiğinde, kartın bağlı olduğu bir başka cihaz varsa o cihazdaki bağlantı kesilir.

Aradığınız Sorunun Yanıtını Bulamadınız mı ?

En kısa sürede sizinle irtibat kuracağız.